Nabycie spadku

Autor: BankMTB
2 grudnia 2016

sala sądowaStwierdzenie nabycia spadku, w sytuacji, gdy spadkobierców majątku jest co najmniej dwóch, najczęściej nie rozwiązuje problemu spadku. Potrzebny jest jeszcze podział spadku, czyli wyodrębnienie z masy spadkowej majątku przynależnego konkretnym spadkobiercom. W przypadku, gdy przedmiotem spadku jest działka, dział spadku będzie polegał na jej podziale na tyle części ilu jest spadkobierców, a w przypadku, gdy nie da się tego zrobić, doprowadzenie do sytuacji w której każdy ze spadkobierców otrzyma z wspomnianego spadku część tej samej wartości.
Dział spadku bardzo często jest problematyczny. Spadkobiercy nie muszą się ze sobą zgadzać, spadek należy wycenić, na rozprawie sądowej zaś ustalić rozwiązanie, na które zgodzą się wszyscy spadkobiercy. Z uwagi na to, że nie jest to łatwe, warto do sprawy o dział spadku wynająć adwokata. Wpisując w wyszukiwarce internetowej adwokat spadek, znajdziemy wielu adwokatów, którzy wiedzą jak sprawę o dział spadku doprowadzić do końca.
Podsumowując.
Jeśli czeka nas sprawa o dział spadku, nie ryzykujemy samodzielnego działania. Adwokat poprowadzi tą sprawę lepiej, szybciej, a szansa na to, że sprawa zakończy się dla nas korzystnie, jest dużo większa. Zapraszam.

Kategoria: Kamieniarz

Komentowanie wyłączone.